Fitnut Fıstık Ezmesi Besin Değeri

Fitnut Fıstık Ezmesi Besin Değeri


Fitnut Fıstık Ezmesi Besin Değeri

Fitnut fıstık ezmesi besin değeri olarak oldukça besleyicidir.

100 gramında:

  • 579 Kalori
  • 30 gr protein
  • 46 gr yağ
  • 12 gr karbonhidrat
Bulunmaktadır. Fıstık ezmelerini tüketirken aşırıya da kaçmamalısınız. Zira kalori bakımından oldukça yüksek değerlere sahiptir. Genelde sporcuların tercih ettiği bu besin protein açısından da zengindir. Fakat aşırı yediğiniz takdirde istenmeyen kilolara sebep olabilir.


100 gr Fıstık Ezmesi Kaç Protein?


100 gr fıstık ezmesinde ortalama 24 gram protein bulunmaktadır. Markadan markaya değişiklik gösterdiği için net bir miktarı yoktur. Fakat genel ortalamasında 24 gram proteine sahiptir.  Aynı zamanda 8 gram da lif bulunduğu için tokluk hissi yaratır. Sporcuların hem enerji alabildikleri hem de protein ihtiyacını karşılayabildikleri başlıca besinler arasında yer almaktadır.

100 gr Fıstık Ezmesi Kaç Protein


Protein bakımından bu kadar zengin olmasının yanı sıra oldukça sağlıklı bir yağa da sahiptir. Daha çok kaloriye ve de proteine ihtiyacınız varsa rahatlıkla kullanabileceğiniz bir besindir. İçerisindeki zengin lif kaynağı sayesinde tokluk hissi de yarattığı için kilo vermek isteyenler açısından da uygundur. Hem kilo vermek hem de hacim kazanmak için tercih edebileceğiniz bir üründür.


Fitnut Fıstık Ezmesi Diyette Yenir mi?


Fitnut besin değeri olarak hem kilo vermek hem de kilo almak için kullanılabilecek bir fıstık ezmesidir. Kalori bakımından oldukça yüksek değerlere sahip olduğu için vücut geliştiriciler kullanabilirler. Vücudunuza daha çok hacim kazandırmak için daha büyük porsiyonlar tüketebilirsiniz. Ancak kilo vermek için daha küçük miktarlarda tüketmelisiniz.


Eğer kilo verme diyetinize Fitnut fıstık ezmesini eklemek istiyorsanız o zaman bunu kepek ekmeği ile deneyebilirsiniz. sabah kahvaltıda bir iki kepek ekmeği dilimine az miktarda fıstık ezmesi sürerek tüketebilirsiniz. Böylece hem tokluk hissi verecektir hem de gerekli protein ve yağ değerlerini alabileceksiniz.


Diyet Yapan Fıstık Ezmesi Yiyebilir mi?


Diyet yapan birisi de fıstık ezmesi tüketebilir. Fakat fazla miktarda aldığınız taktirde bu kilo alımı ve yağlanma sorunları yaratabilir. Zayıflamak istiyorsanız ve hala yemek istiyorsanız günde 1-2 yemek kaşığı fıstık ezmesi tüketimi önerilir. Bundan daha fazlası vücut kitle endeksinize göre kilo alımı da yapabilir, yapmaya da bilir.


1 Yemek Kaşığı Şekersiz Fıstık Ezmesi Kaç Kalori?


Fıstık ezmesi tercih ederken şekersiz olanlarını tercih etmelisiniz. Şekerli fıstık ezmesi kilo alımına neden olabilir. Fitnut fıstık ezmesi kalori bakımından diğer şekerli fıstık ezmelerine göre daha azdır. Şekerli yemekten kaçınmalısınız, bu aynı zamanda yağlanmaya da neden olabilir. Fıstık ezmesi tercihinizi her zaman şekersiz olandan yana yapın.


1 yemek kaşığı şekersiz fıstık ezmesinde ortalama 126 gram kalori bulunmaktadır. Kaşık porsiyonu 20 gram olarak hesaplandığında bu miktar ortaya çıkar. 100 gram şeker ilavesiz fıstık ezmesinde ise ortalama 631 gram kalori bulunmaktadır. Bu oran şekerli fıstık ezmelerinde daha da artmaktadır. Aynı zamanda şekerin vücudunuza verdiği zararı da düşünmelisiniz.

Daha yeni Daha eski

ads