instagramda Yemek Sayfası Açmak: Kazancı Nedir?


instagramda yemek sayfası açmak

Instagramda yemek sayfası açmak oldukça popülerdir. Birçok yemeksever bu trende kapıldı bile.

 

İşin basitliği ve herkesin yapabileceği gerçeğinin yanı sıra, süper küçük bir gelir elde etmek isteyen ev hanımları için de  son derece kolaydır. Teknoloji konusunda bilgili olmanıza bile gerek yok, eşiniz veya sevdiğiniz kişi size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır. Instagram'da yemek tarifleri paylaşmak zorluk derecesine sahip bir hobi çünkü şu anda aileniz veya sevdikleriniz için her gün bir şeyler pişiriyorsunuz. Ayrıca, kazançlı bir gelir kaynağıdır.

 

Instagram yemek hesapları

 

Aşağıdaki hesapları takip etmeniz sizin için iyi olacaktır. Böylece ne yaptıklarına ve buraya nasıl geldiklerine dair bir genel bakışa sahip olabilirsiniz.

Hatice Mazi, Elif Atalar, Nefis Yemek Tarifleri, Arda Türkmen

 

Instagram'da Tariflerinizi nasıl paylaşabilirsiniz?

 

Başlığınızı akılda kalıcı hale getirin ve içeriğinizi iç içe paragraflar yerine paragraflar halinde yayınlayın.

 

Genel Kurallar; Gönderilerinizden hangilerinin en iyi yorumlara sahip olduğunu takip edin. Mevsimlik tarifler çok popüler. tatiller, Noel… Yemek resimlerinize metin katmanları eklememeye çalışın.

 

Kendi hashtag'lerinizi oluşturun. Alt kısımda bir "etiketlenmiş arkadaş" harekete geçirici mesajı da paylaşabilirsiniz. Dilbilgisi ve yazım denetimi yapın. Markalar ile işbirliği yapmaya istekli olduğunuzu bildirin. Ayrıntıları biyografinize ekleyin. Coğrafi konum genellikle unutulur.

 

Ünlü Yemek Sayfalarını Takip Edin

 

Foodies'i takip edin ve onlarla etkileşime geçmeye çalışın. Gönderinize yapılan yorumlara yanıt verin. Etiketleriniz konusunda seçici olun. Tutarlılık anahtardır. 3 ay içinde durmazsanız, başarısız olmanız oldukça zorlaşır. Doğal ışıktan yararlanın.


Yumurtlamayan Tavuk Nasıl Anlaşılır

 

En iyi ışığı bulmaya gayret edin ve flaş kullanmayın. Doğal güneş ışığı veya profesyonel aydınlatma idealdir. İpucu: Dışarıda yemek yerken daima bir pencerenin yanına veya bir çatı penceresinin altına oturmayı isteyin. Hangi açının size yemeğinizi en iyi şekilde göstereceğinden emin değilseniz, birkaç farklı açıdan fotoğraf çekmeyi deneyin.

 

Görüntüyü çektikten sonra, mobil cihazlar için VSCO, Camera veya  Adobe Lightroom gibi birkaç fotoğraf düzenleme uygulamasını deneyerek ayarlayabilirsiniz.

 

Önce rakip analizi yapın

 

Rakip analizi yemek yapan kardeşlerim için  çok önemli. Ne paylaşıyorlar, ne zaman paylaşıyorlar, nasıl etkileşime giriyorlar ve en önemlisi sayfa adları akılda kalıcı mı?

 

Tatlılar, bebeklere özel tarifler, okul yemekleri, sadece 30 TL gibi bir bütçeyle hazırladığım birbirinden güzel tarifler” ilginç başlıklar ilginizi çekebilir, hatta yaşlılar için bir şeyler yapmayı düşünebilirsiniz. Heyecanınızı kaçırmak gibi olmasın ama yemek, bloglar ve nasıl fark edileceğiniz üzerine şimdiden yüzlerce sayfa var.

 

Bir Youtube kanalı da açın. Instagram'da paylaşmaktan çekinmeyin. Aboneleri uzun videolarınıza yönlendirseniz bile, sizi birkaç dakika izleyeceklerini düşünmek iyimserlik olur.

 

Hedef kitleniz; Belki yorgun olan ve eve gelip harika bir şeyler pişirmek isteyen ev hanımları vardır, küçük yaşta yemek yapmayı seven çocuklar olabilir.

 

Bunları düşünürken yazarken, kafanızda yeni fikirler belirmeli. Ayrıca sadece çerezlere veya fast food'a odaklanabilirsiniz. Ayrıca bir kaç saçma sapan profile rastlamak da mümkün; Bu arkadaşlar açık giyinmiş yemek yapmaya çalışıyor, yarı çıplak diyebilirsiniz. Sadece kadınları değil erkekleri de hedef aldıklarını da düşünebilirsiniz.


Yağlı Kağıt Yerine Ne Kullanabilirim

YouTube ve Instagram, 2021'den beri var olsa da, önümüzdeki yıllarda hangi dijital platformların hayatımıza gireceği hala belirsiz. Hazırladığınız her şeyi ve varsa görüntüleri bir bulut sunucusunda saklayın derim. Arşiv tutmak önemlidir.

 

Bilgisayarınız yok ve yalnızca bir akıllı cihaza sahipseniz

 

Yazının sonundaki uygulamaları telefonunuza indirebilir ve deneyebilirsiniz. Küçük bir bütçe ayırabilirseniz program logosunu da kaldırabilirsiniz. Bu sayede daha neşeli bir atmosfer yaratmak mümkündür.

 

Kısa sürede uzun süreli takipçiler kazanabilirsiniz çünkü amatör birisinin sayfası izleyicileriniz arasında "Yapabilirim" algısını pekiştirecektir. Telefonu açın ve kaydetmeye başlayın. Beğenmezseniz sıkılmasın, bir sonraki video içeriğinizin çok daha iyi olacağına inanın.

 

Bir sürü ücretsiz kurs bulunur. Bu programlar nasıl kullanılır, nasıl dublaj yapılır ve içerikleri ne kadar görmek ve tamamlamak istediğiniz kadar sizi bekliyor olacak. Bu şekilde, seslendirmeden basit video düzenlemeye kadar çeşitli konularda becerilerinizi geliştirebileceksiniz.

 

Her gün  bir video paylaşmanız gerektiğini düşünmeyin. Sesiniz ve kontrolünüz hakkında çok fazla endişelenmeyin. Kendiniz olun, uzun süreli takipçiler edineceğinizden emin olabilirsin.

 

Elbette baştan sona paylaşılan tüm bilgiler teknoloji ile  giriş seviyesinde hatta daha da altında olan kişiler içindir. Blog yazmayı seviyorsanız blog sitenize yazı yazabilir, instagram ve youtube için video içerikleri oluşturabilirsiniz.

 

Bu sayede web sitenizde ve Youtube kanalınızda reklam göstermeye başlayacak iyi bir gelir elde edebileceksiniz. Instagram'da 30.000 veya daha fazla takipçiniz varsa, influencer olmamanız için hiçbir neden yok!

 

Hangi platformu kullanacağınıza karar vermeniz de önemlidir! YouTube ve Instagram burada öne çıktı. Ya da dediğim gibi ikisini birleştirebilirsiniz.

Instagramda yemek sayfası açmak para kazandırıyor mu sorusunun cevabı kısaca "evet" şeklinde özetlenebilir.

Daha yeni Daha eski

ads