Limon Yumurta Bal Karışımı Neye İyi Gelir


limon yumurta bal karışımı neye iyi gelir

Bal ve limonu birleştirerek sayısız hastalığı iyileştirebilecek bir iksir yapmanın eski Hint sırrını duydunuz mu? Dünyadaki çeşitli kültürlerde yaygınlığını göz önünde bulundurursak, muhtemelen bu sırrı zaten duymuşsunuzdur. Tıbbi bir karışım yapmak için limon suyu ve balı birleştirme uygulamasına limon otu balı veya diğer adıyla limonlu yumurta balı denir. Bu uygulama, insanların binlerce yıldır limonlu yumurta balını bir çare olarak kullandığı Hindistan'da ortaya çıktı. Sağlığı iyileştirdiği ve çeşitli rahatsızlıklarla savaştığı kanıtlanmış, çok basit ama etkili bir doğal ilaçtır. Limon yumurta bal karışımı neye iyi gelir? Bu karışımı kullanmanın sağlığa faydaları ve kendi balınızı nasıl yapacağınız hakkında daha fazla bilgi edelim.

 

Düşük Kolesterol

Limonlu yumurta balı, kolesterolü düşürmenin doğal bir yoludur. Aslında, limon suyu ve bal karışımı, Hint mutfağında genellikle harika sağlık yararları olan bir yemek malzemesi olarak kullanılır. Limon otu balının, yağların yiyeceklerden kan dolaşımına emilmesini önleyerek sağlıklı kolesterol seviyelerinin korunmasına yardımcı olduğu bulunmuştur. Ayrıca yağların parçalanmasına yardımcı olan safra üretimini artırır.

 

Baş Ağrılarını Tedavi

Etmek Limonlu yumurta balının tedavi edebileceği en yaygın rahatsızlıklardan biri baş ağrılarıdır. Hindistan'da bir grup nörolog tarafından yürütülen bir araştırma, karışımın baş ağrılarından, özellikle migrenden kurtulmaya yardımcı olduğunu buldu. Limonlu yumurta balı, baş ağrısına neden olan ana suçlular olan ağrı ve iltihapla savaşmak için kullanılabilir. Bilim adamları, antiviral, antiinflamatuar ve analjezik özelliklere sahip maddelerin birleştirilmesinin tüm bu semptomlar için rahatlama sağladığını buldular. Ayrıca, doğaldır, yani herkesin kullanması güvenlidir.

 

Enfeksiyonla Mücadele

Limon yumurta balının en güçlü kullanımlarından biri enfeksiyonla savaşmaktır. Bu karışım giderek etkisiz hale gelen ve yan etkileri olan antibiyotiklere alternatif olarak kullanılabilir. Limon otu balındaki asit, bakterileri öldürmeye yardımcı olabilir, bu nedenle enfeksiyonlarla savaşmak için etkilidir. Bu aynı zamanda boğaz ağrısı ve soğuk algınlığı için harika bir çözümdür.

 

Görme Koruma

Çalışmaları, bu bal ve limon suyu karışımının görüşünüzü korumaya yardımcı olabileceğini göstermiştir. Ayrıca, katarakt vakalarını azaltma yeteneğine sahip olduğu ve halihazırda katarakt olan kişilerde sağlıklı görmenin korunmasına yardımcı olduğu bulunmuştur.


sivilce için yumurta maskesi

Limonlu yumurta balı, serbest radikallerle savaşarak göz yorgunluğunu azaltmaya yardımcı olur ve görme kaybına neden olan bir yaşlanma şekli olan makula dejenerasyonunu yavaşlatır.

 

Saç Uzamasını Arttırın

Limonlu yumurta balı cilt ve saçlar için inanılmaz bir doğal çözümdür. Saç büyümesini teşvik etmek, saçları güçlendirmek ve daha sağlıklı ve daha parlak hale getirmek için olağanüstü bir yeteneğe sahip olduğu söylenir. Ek bir fayda olarak limonlu yumurta balı, saç derinizde sebum üretimini teşvik eder ve saç köklerinizi nemlendirir. Bu, nemi kilitleyerek kuruluğu önler.

 

Cilt Sağlığını İyileştirin

Limon otu balı, cilt sağlığınızı iyileştirmenin mükemmel bir yoludur. Bunun nedeni, cildiniz için iyi olan ve bakterilere karşı savaşan antioksidanlar içermesidir. Limonlu yumurta balını cildinize sürdüğünüzde gözenekleri sıkılaştırırken aynı zamanda cildi aydınlatır.

 

Limon Yumurta Bal Karışımı Neye İyi Gelir? Sağlığınızı Nasıl İyileştirebilir

Limon otu balı, limon suyunu balla birleştirerek yapılan eski bir Hint ilacıdır. Bu, sağlığı iyileştirdiği ve çeşitli rahatsızlıklarla savaştığı kanıtlanmış, çok basit ama etkili bir doğal çözümdür. Limonlu yumurta balı kullanmanın sağlığa faydaları ve kendi balınızı nasıl yapacağınız hakkında daha fazla bilgi edelim.


Limon otu balındaki limonun vücudunuz için birçok sağlık yararı vardır. Limonlar, hastalanmanızı önlemeye yardımcı olan ve bağışıklık sisteminizi güçlendiren C vitamini bakımından yüksektir. Ayrıca kan basıncı seviyelerini düzenlemeye yardımcı olan potasyum içerirler. Limonlar ayrıca vücutta bulunan enflamasyonu azaltmaya ve kolesterol seviyelerini düşürmeye yardımcı olan antioksidanlar içerir.


Bal, hastalıklarla savaşabilen ve vücuttaki iltihabı azaltan antibakteriyel özellikler içerdiğinden sizin için de iyidir. Balda bulunan glikoz sindirime yardımcı olur, böylece daha az mide ağrısı veya mide ekşimesi yaşarsınız. Bal aynı zamanda vücudunuz için harika bir enerji kaynağıdır, çünkü diğer karbonhidratlardan daha hızlı şekere dönüşür, bu da onları elde etmek için o enerji patlamasına ihtiyaç duyduklarında gündüz veya gece saatlerinde düzenli olarak çalışan sporcular veya insanlar için mükemmeldir. tekrar hareket ediyor.


Daha yeni Daha eski

ads