Obesistop Nedir : Dolu Hissettiğinizde Yemek Nasıl Durdurulur


obesistop nedir

Arginin bağırsak rahatsızlığına, göğüs ağrısına ve alerjik reaksiyonlara neden olabilir.

Tüm takviyelerde olduğu gibi argininin de yan etkileri. En yaygın olanları şunlardır:

  • alerjik reaksiyon
  • göğüs ağrısı
  • karın ağrısı, şişkinlik, ishal ve mide bulantısı gibi bağırsak rahatsızlıkları
  • kaşıntı veya kızarıklık dahil cilt tahrişi
  • baş ağrıları ve baş dönmesi

Arginin, Amerika Birleşik Devletleri dışındaki malzemelerden yapılmışsa büyük olasılıkla kontamine olabilir. Ek olarak arginin alıyorsanız, ABD'de üretilen ürünleri seçin

Amino Asit Arginin Birçok Proteinin Bir Bileşenidir

Amino asit arginin birçok proteinin bir bileşenidir. Esansiyel bir amino asit değildir, yani insan vücudunda diğer bileşiklerden sentezlenebilir.


Swale Soğan Tohumu: Adım Adım Nasıl Ekersiniz?

İnsanlarda arginin, şartlı olarak gerekli bir amino asit olarak sınıflandırılır. Biyosentezi, glutamattan başlayarak ve beş farklı enzimi içeren birkaç adımda gerçekleşir.

Metabolik olarak şartlı esansiyel amino asitler, büyüme periyotları sırasında veya travma ve enfeksiyon gibi metabolik olarak stresli durumlar sırasında diyete verilmesi gereken, ancak normal olarak sağlıklı bireyler tarafından normal işlev için yeterli miktarlarda sentezlenenlerdir. vücudun proteini metabolize etmesine yardımcı olan besin takviyesi. Kardiyovasküler ve lipid bozukluklarının yanı sıra atletik yaralanmaları tedavi etmek için kullanılır.

Obesestops, kas dokusunun büyümesi ve onarımı için gerekli olan proteinleri sentezlemede vücuda yardımcı olan bir amino asit sınıfıdır. Oral veya intravenöz olarak alınabilirler.

Argininin faydaları, vazodilatör özelliklerinden kaynaklanmaktadır

Argininin kan dolaşımını iyileştirdiği, insülin salınımını uyardığı, kan basıncını düşürmeye yardımcı olduğu ve popüler spor beslenme ve kilo kaybı takviyelerinin bir bileşeni olduğu gösterilmiştir. Arginin ayrıca sağlıklı bir kardiyovasküler sistemin korunmasına ve onarılmasına yardımcı olur.

Arginin, kas büyümesi ve iyileşme süreçlerini aktive eden kreatin sentezinde yer alır

Arginin, bir amino asit ve birçok proteinin bir bileşenidir. Kas büyümesi ve iyileşme süreçlerini aktive eden kreatin sentezinde yer alır. Arginin, kardiyovasküler hastalıkların (anjina dahil), erektil disfonksiyon, ateroskleroz ve diğer durumların tedavisinde kullanılır.

Argininin yağ metabolizması üzerindeki etkisi Danimarka, Finlandiya, İsveç ve Büyük Britanya'dan araştırmacılar tarafından incelenmiştir. Yağları parçalama yeteneklerini azaltan genetik bir mutasyonun neden olduğu obeziteden muzdarip farelerle deneyler yaptılar. Bilim adamları, genetik mutasyonlar nedeniyle insülin direnci olan hayvanlarda argininin kilo kaybı ve kan şekeri seviyeleri üzerinde olumlu etkisi olduğu sonucuna vardılar.


Hayıt Tohumu Çayının Kanıtlanmış 4 Faydası


Molecular Nutrition & Food Research dergisinde yayınlanan bir başka araştırmaya göre, arginin, yüksek yağlı bir diyetle beslenen farelerde vücut ağırlığını ve karın yağ kütlesini azaltmaya yardımcı olur.

Arginin, popüler spor beslenme ve kilo kaybı takviyelerinin bir bileşenidir

Arginin, popüler spor beslenme ve kilo kaybı takviyelerinin bir bileşenidir. Çeşitli sağlık yararları sağladığı gösterilen bir amino asittir. En önemlisi, kas büyümesini iyileştirmede önemli bir rol oynayan büyüme hormonunun salgılanmasını artırmaya yardımcı olur. Arginin ayrıca insülin salgısını da arttırdığı için vücuttaki protein sentezini artırarak kas kütlesi oluşturmaya yardımcı olabilir.

Son zamanlarda yapılan birkaç çalışma, oral arginin takviyelerinin aşırı kilolu bireylerde yağsız kas kütlesini arttırırken bel çevresini ve vücut yağ yüzdesini azalttığını göstermiştir. Bu bulgular önemlidir, çünkü argininin obeziteyi ve tip II diyabet gibi ilgili hastalıkları azaltmada ve önlemede etkili olabileceğini ima ederler.

Arginin hasarı diyabetes mellitus, Alzheimer hastalığı, bakteriyel menenjit ve felçte görülebilir

Bu ilaç, arginin eksikliği olarak da bilinen bir durum olan arginine zarar verebilir.

Bu diyabetes mellitus, Alzheimer hastalığı ve bakteriyel menenjit hastalarında ölüm dahil ciddi komplikasyonlara yol açabilir.

Obesestop'u yalnızca sağlık uzmanınızın gözetiminde almanız önemlidir. Belirtiler devam ederse, derhal doktorunuza danışın ve bu ilaçla tedaviniz sırasında kan basıncınızı düzenli olarak izlediğinden emin olun.

Kendiniz kullanmadan önce tüm yan etkileri bilmeniz gerekir

  • Bu ilaç depresyon tedavisinde kullanılır. Ruh halinizi, iştahınızı ve enerji seviyenizi iyileştirmenin yanı sıra depresyonla ilgili kaygı ve uykusuzluğu azaltmaya yardımcı olabilir.
  • Argininin faydaları çoktur. Arginin, kas kütlesi oluşturmaya ve sperm üretimini artırmaya yardımcı olmaktan vücudun atık ürünleri uzaklaştırma yeteneğini geliştirmeye kadar her gün yediğimiz birçok gıdada bulunabilen faydalı bir amino asittir.
  • En yaygın yan etkiler mide bulantısı (hastalık hissi), ishal (kaka akıntısı) veya kabızlıktır (kaka yapma zorluğu). Bu yan etkilerden herhangi birini yaşarsanız, bunlar genellikle zamanla düzelir, ancak sizi rahatsız ederlerse veya geçmezse doktorunuzla konuşun çünkü bunların olmasını önlemeye yardımcı olabilecek ilaçlar mevcuttur!
  • Tavuk göğsü gibi yiyecekler yüksek miktarda protein içerir, bu da vücudumuz tarafından sindirildiğinde arginin gibi amino asitler dahil olmak üzere farklı türlere ayrıldığı anlamına gelir; bu, insan yaşam evreleri boyunca hücreler içinde büyüme ve onarım için gerekli olan temel besin maddelerini sağlamaya yardımcı olur!


Daha yeni Daha eski

ads