Oyun Hamurundan Hayvanlar, Çocuğunuzun Oyun Hamuru Kreasyonlarını Sevimli Hayvanlara Dönüştürün


Oyun Hamurundan Hayvanlar

Oyun hamuru, her zaman iyi bir yatırım olan kullanışlı bir zanaat malzemesidir. Aslında, zanaat çekmecenizdeki tartışmasız en iyi şeylerden biri. Hava geçirmez bir kapta saklandığında uzun süre dayanır ve hayvanlar da dahil olmak üzere pek çok farklı el işi yapmak için kullanılabilir! Aşağıda, çocuklar için mükemmel olan, takip edilmesi kolay yazdırılabilir şablonlar da dahil olmak üzere, oyun hamurundan farklı hayvanları nasıl yapacağınızı öğrenin.


Kendi Oyun Hamurundan Hayvanlar Kreasyonunuzu Yaratın

Elinizde oyun hamuru yoksa veya çocuğunuzla evde kendi hamurunuzu yapmayı denemek istiyorsanız, ev yapımı oyun hamuru yapmayı deneyin! Muhtemelen kilerdeki malzemelerin çoğuna zaten sahipsiniz.


Neye ihtiyacınız olacak:

 • 1 su bardağı un

 • 1/4 su bardağı tuz

 • 2 tatlı kaşığı krem ​​tartar (daha parlak renkler istiyorsanız bunu iki katına çıkarın)

 • 1 yemek kaşığı bitkisel yağ veya yemeklik yağ

 • 1 su bardağı su


Oyun Hamuru Nasıl Yapılır: Tüm malzemeleri büyük bir tencerede top haline gelene ve topak kalmayana kadar karıştırın. Karışım sertleşip tencerenin kenarlarından çekilmeye başlayana kadar (yaklaşık 1 dakika) sürekli karıştırarak orta ateşte ısıtın. Kullanmadan önce tamamen soğuması için ısıdan çıkarın ve yağlı kağıt üzerine yerleştirin. Çocuklarla kullanmadan önce pürüzsüz olana kadar yoğurun. Gıda boyası ile renklendirmek için daha küçük porsiyonlara ayırmayı düşünün (her porsiyona yaklaşık 10 damla ekleyin). Hava geçirmez bir kapta 3 aya kadar saklayın.


Oyun hamurundan hayvanlar nasıl yapılır?

Hayvan yapımı hem yetişkinler hem de çocuklar için eğlenceli ve ödüllendirici bir aktivite olabilir. Oyun hamurundan hayvan figürleri oluşturmanın en kolay yollarından biri, belirli hayvanlara benzeyen küçük kaplar olan kalıpların kullanılmasıdır. Çoğu kalıp, hayvanın kalıbından çıkarıldıktan sonra üzerine yapıştırılabilen plastik bir göz dekorasyonu ile birlikte gelir. Sadece birkaç basit araçla, herhangi bir temel oyun hamurunu kısa sürede hayvanlara dönüştürebileceksiniz!


Balina

Balinanızı plastiğe sarmak için hiçbir sebep yok. Elbette havalı görünüyor, ancak plastiğin oluşturduğu statik yapışma, şeklini kaybetmesine neden olabilir. Onu da suya atmayın, yoksa o kadar uğraştığınız parçaların unutulup gitmesini izlemek zorunda kalırsınız. Plastik kullanmanız gereken tek zaman, sadece kasabada yiyecek almak için dolaştığınız zamandır. Oyun hamurundan bir balina yapar ve bu ayrıntılı heykeli bir rafa koyarsanız, bir veya iki hafta içinde çocuğunuzun oyuncaklarıyla oynarken tüm yüzgeçlerini ve kuyruğunu koparma ihtimali vardır. Bunun nedeni, çocukların vahşi hayvanlar gibidir - inşa ettikleri şeyleri yıkmayı ve karşılaştıkları her şeyi sırf eğlence olsun diye kırmayı severler! Sonunda, oyun hamurunun esnekliği kuruyacak ve kırılgan hale gelecek ve bu şaheseri döşeme tahtanıza saçılan toz ve tiftikten başka bir şeye dönüştürmeyecek.


Aslan

Aslanlar ormanın kralıdır. Çok yüksek sesle kükrerler ve büyük, keskin dişleri vardır. Aslanlar Afrika'da yaşar ve başlarını ve boyunlarını örten uzun yeleleri vardır.

Oyun hamurundan aslan yapmak için biri büyük biri küçük olmak üzere iki top oyun hamuruna ihtiyacınız olacak. Büyük top vücut olacak, bu yüzden aslanının olmasını istediğin kadar büyük olmalı, ama çok büyük değil çünkü büyük bir oyun hamuru topuyla çalışmak zor olacak. Küçük top kafa içindir - bir golf topundan sadece biraz daha büyük olmalıdır.


Guava Serum Nasıl Kullanılır: En Basit, En Kolay Tarif


Büyük oyun hamurunu ellerinizi kullanarak tabanı kek veya turta tepsisi gibi düz olan dikdörtgen bir şekle getirin. Bu senin aslanının vücudu!

Baş için küçük yumruyu alın, pürüzlü kenarları veya çatlakları olmayan yuvarlak bir şekle gelene kadar ellerinizle ileri geri yuvarlayın (bu yüzden yuvarlamaya devam edin!). Daha sonra yatay olarak bir yanından iki kürdan batırın - daha sonra gövdesine böyle yapıştıracaksınız!


Yunus

 • Mavi oyun hamurundan yunusun gövdesini yapın

 • Uzun bir gözyaşı damlası şekline bastırın.

 • İki küçük top yapın ve küçük bir yüzgeç oluşturmak için vücudun sivri ucundan birbirine bastırın.

 • Kuyruk yüzgeci için başka bir küçük parçayı bükün ve yuvarlatılmış kenarları olan bir koni şeklinde yuvarlayın ve düzleştirin.

 • Parmağınızla yerine bastırarak kuyruğu vücudun arkasına takın.


Kaplumbağa

Play-Doh ile nasıl kaplumbağa yapılacağını öğrenmekle ilgileniyorsanız, size yardımcı olabilirim! İşte ihtiyacınız olacak:


 • Play-Doh (bu markalardan sadece biri. Çok var; yerel mağazanızda arayın.)

 • Makas

 • İşaretçiler (isteğe bağlı)

 • Büyük bir tencere

 • Fil


Filler uzun gövdeli, büyük kulaklı, kısa kuyruklu, 4 bacaklı, dişleri büyük, gövdeli ve gri renklidir.


Ayı

Bunun için siyah beyaz oyun hamuruna ihtiyacınız var. Önce büyük bir top siyah oyun hamuru yapın. Daha sonra beyaz oyun hamurundan küçük bir yılan yuvarlayın ve topun arkasına yapıştırın, ayının kuyruğu için küçük bir kambur yapın. Artık temel şeklinize sahipsiniz! Ardından, iki küçük siyah oyun hamuru topunu alın, ezin ve kulakları yapmak için düz bir şekilde bastırın. Bunları ayının vücudunun her iki yanına yapıştırın - bu onun başı olacak! Şimdi iki top daha siyah oyun hamuru alın ve onları iki oval şekle sokun - bunlar ayınızın kolları olacak! Vücudunun yarısına kadar her iki tarafa bir tane takın.


Ayınızın ayakları için, dört küçük top daha alın (her ayak için iki tane) ve her iki tarafın alt kısmına takmadan önce hafifçe düzleştirmek için bastırın. Hayvanınızın işini bitirmek için, yüzünde delikler açmak için bir kurşun kalem veya kürdan ucu kullanın. Bir burun yapmak için yılan şeklindeki başka bir beyaz oyun hamuru parçasının bir ucunu bu deliklere bastırın, ardından burnun üstündeki gözler için silindirler halinde yapılmış küçük siyah oyun hamurlarını kullanın. Dilerseniz başka renklerle de süsleyebilirsiniz!


At

İhtiyacın olacaklar:

 • Bir top beyaz oyun hamuru


Adımlar:

 • Beyaz oyun hamurundan bir top yuvarlayın ve elinizle düzleştirin. Bir sosis şekli oluşturmak için yuvarlayın.


 • Bir daire oluşturmak için "sosis" in iki ucunu birbirine bastırın. Atın kafası için daireden küçük bir parça kesin ve elinizle top haline getirin. Gözlerinin nereye gideceğini belirlemek için parmaklarınızı veya başparmağınızı kullanarak kafayı vücudun bir ucuna bastırın (bunlar kahverengi veya siyah oyun hamuruyla yapılabilir). Daha fazla ayrıntı için, saçın görünmesini istediğiniz bölgelere bastırmak için cımbız kullanın, ardından kafasından çıkan çene bıyıkları ve yele telleri oluşturmak için hızlıca çekin.


Zürafa

Zürafa yapmak için:


 • Uzun bir boyun yapın.

 • Zürafa gövdesini yapmak için kahverengi oyun hamuru kullanın.

 • Zürafa bacakları yapmak için siyah oyun hamuru kullanın.

 • Gözlere çizin.

 • Bir yele yap.

 • Kuyruğun ucuna bir tutam saç ekleyin.


Köpek balığı

Köpekbalığı, torpido şeklindeki bir gövdeye, büyük bir sırt yüzgecine ve güçlü bir kuyruğa sahip, şiddetli ve hızlı bir yüzücüdür. Köpekbalıkları etoburdur, ancak deniz yosunu veya çöp gibi başka şeyler de yiyebilirler.


 • Mavi oyun hamurunu köpekbalığının vücudunun temel şekli için oval bir şekle getirin.

 • Köpekbalığının kafasının ağız bölgesinde iki sıra diş yapmak için iki kürdan kullanın.

 • Köpekbalığınızın kafasının her iki tarafında gözler için iki küçük nokta yapmak için bir kalem kullanın.

 • Bir parça mavi oyun hamurunu köpek balığınızın yüzgeci için üçgen şeklinde şekillendirin ve yapışkan veya bant kullanarak vücudunun üst arka bölgesine yapıştırın.

 • Köpekbalığınızın kuyruğu için mavi oyun hamurundan başka bir üçgen şekli yapın ve tutkal veya bant kullanarak gövdesinin arka ucuna yapıştırın.


Yılan

İlk olarak hamurdan bir parça alıp yuvarlayın. Ardından, yılan şekli vermek için hamuru elinizle bastırın. Kuyruk için hamurdan daha küçük bir parça koparın ve ucuna yapıştırın. Gözler için iki noktaya basın. Dili yapmak için, başın bir tarafına küçük bir parça hamur daha ekleyin; sonra düzleştirmek için baş parmağınızla aşağı bastırın. Burun delikleri için iki delik açmak için bir kürdan veya başka bir sivri uçlu alet kullanın. Parmaklarınızla veya evinizin çevresinde bulabileceğiniz öğelerden yapılmış damgaları kullanarak şeritler veya başka işaretler ekleyin (şiş veya kurşun kalemler iyi damgalama araçları yapar).


Çocuklar bu hayvanları oyun hamurundan yapabilirler

Nasıl yapılacağını bilmeniz gereken ilk hayvan bir köpektir. Hamuru bir top haline getirebilir ve ardından düzleştirmek için bastırabilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra, parmaklarınızı kullanarak bir ucu birbirine kıstırın. Bu köpeğinizin başı olacak. Köpeğinizin bacakları için her iki tarafı da alttan katlayın ve kuyruğu için üstte bir delik açmak için baş parmağınızı kullanın! Bu kolay adım adım kılavuzla, oyun hamurundan hayvan yapmayı yeni öğrenen çocuklar bile bunu kolaylıkla yapabilir!

Daha yeni Daha eski

ads