Sivilcelerimi Doğal Olarak Nasıl Temizledim: Sivilce İçin Nohut Suyu

sivilce için nohut suyu


Akne şakaya gelmez. Pek çok insanın sivilcelerini saklamaya çalışması çok utanç verici bir sorun olabilir. Ancak sivilceniz ne kadar büyük veya küçük olursa olsun, sorunu kaynağında halletmek her zaman en iyisidir. Ne yazık ki, geleneksel akne tedavileri cildimizi oldukça kurutup sertleştirebilir, bu nedenle ten rengimizi doğal olarak temizlemeye yardımcı olacak başka yollar aramak isteyebiliriz.

Cevap, yediğimiz yiyeceklerde yatıyor. Bu yazıda, açık cilt için en iyi gıdalardan bazılarının yanı sıra A ve B vitamini, çinko, magnezyum, Selenyum ve Omega-3 yağ asitlerinin faydalarına bakıyoruz.


Havuçlar

Güçlü antioksidanlar bakımından zengin içeriği nedeniyle havuç, akneye meyilli bir cildiniz varsa yemek için en iyi yiyeceklerden biridir. Cildi yatıştırıp sakinleştirebilen ve sivilcelerin neden olduğu kızarıklığı azaltmaya yardımcı olan anti-inflamatuar özelliklere sahiptirler.


Yumurtalar

Yumurta, günlük hayatta en çok yönlü ve yaygın olarak kullanılan yiyeceklerden biridir. Uygun fiyatlıdırlar, elde edilmesi kolaydır ve hemen hemen her yerde bulunabilirler. yumurta ne işe yarar Çok iyi omlet yapmanın yanı sıra, cilt sağlığına iyi geldiği biliniyor.

Araştırmalar, düzenli olarak yumurta tüketmenin cildinizin durumunu önemli ölçüde iyileştirebileceğini bulmuştur. Cildi güneş hasarından ve çevresel kirleticilerden korumaya yardımcı olabilecek B-12 Vitamini ve A Vitamini gibi antioksidanlar içerirler.

Yumurta makyaj bazı olarak da kullanılabilir. Bir kaseye bir yumurtayı kırın ve yumurta sarısına iyice karışana kadar çırpın. Cilt bakım rutininizin son adımı olarak yumurta sarısı karışımını yüzünüze uygulayın. Yumurta sarısı, günlük makyajınızı yerine getirmenize yardımcı olabilecek doğal yağlar içerir.


Bitter Çikolatalar

Bitter çikolatalar antioksidanlar ve mineraller açısından zengindir. Anti-inflamatuar ve antibakteriyel özelliklere sahip fenol adı verilen bileşikler içerirler.

Her dışarı çıktıktan sonra yüzünüzü ılık su ve hafif bir temizleyici ile yıkamak yüzünüzdeki bitter çikolata izlerini yok etmeye yardımcı olabilir.


Yulaf

Yulaf, iyi miktarda lif ve protein sağlayan bir tam tahıl türüdür. Lifin sindirim sağlığını desteklediği bilinirken, protein vücutta yeni doku ve hücreler oluşturmaya yardımcı olabilir.

nohut suyunun cilde faydaları


Araştırmalar, günlük olarak bir kase yulaf ezmesi yemenin sivilce ile savaşarak cildinizin durumunu iyileştirebileceğini bulmuştur. Yulaftaki yüksek lif içeriği, toksinlerin vücuttan atılmasına ve cildin beslenmesine yardımcı olabilir.


Nohut

Nohut, iyi miktarda protein sağlayan bir baklagil türüdür. Yapılan bir araştırma, düzenli olarak nohut tüketen kişilerin, tüketmeyenlere kıyasla cilt kalınlığının ve yüzlerinde sivilcelerin azaldığını buldu.

Nohutla ilgili ilginç olan şey, cildi yatıştırıp sakinleştirebilen ve sivilcelerin neden olduğu kızarıklığı azaltmaya yardımcı olan anti-inflamatuar özelliklere sahip olmalarıdır. Bunları düzenli olarak tüketmek, sivilcelerin yüzde oluşmasını önlemeye yardımcı olabilir.


Ceviz

Ceviz, birçok farklı formda yaygın olarak tüketilen bir ağaç yemiş türüdür. Doğal olarak yağlar, mineraller ve vitaminler bakımından zengindirler. Cevizle ilgili en faydalı şeylerden biri, sivilcelerin neden olduğu kızarıklığı ve tahrişi azaltmaya yardımcı olabilecek iltihap önleyici özelliklere sahip olmalarıdır.


Sonuç Olarak

Sivilce ile mücadele ediyorsanız, cildinizi doğal olarak temizlemeye yardımcı olmak için tüketebileceğiniz birçok yiyecek vardır. Yukarıda bahsettiğimiz yiyeceklerin tümü, cildinizin sağlıklı ve akneden arındırılmış kalmasına yardımcı olabilecek besinsel faydalara sahiptir.

Bu yiyecekleri günlük olarak tüketmeyi unutmayın ve herhangi bir sorun veya sorun yaşıyorsanız doktorunuzla konuşun. Akne saklanmaya değmez!


Daha doğal güzellik ipuçları için sitemizden aşağıdaki makalelere göz atın:

Daha yeni Daha eski

ads