Tavuk İshaline Ne İyi Gelir?

tavuk ishaline ne iyi gelir

Tavuk ishali ile karşılaştıysanız, muhtemelen tavuk ishale neyin iyi geldiğini merak etmişsinizdir? Ve bu adil bir soru çünkü tavuk ishali oldukça tatsız olabilir. Bazı insanlar bunu yalnızca bir veya iki kez deneyimleyebilirken, diğerleri daha sık yaşayabilir. Bu makaleyi okuyorsanız, muhtemelen birden fazla kez tavuk ishaline maruz kalmışsınız demektir. Neyse ki, ciddi bir hastalık değil ve doğru tavuk ishali tedavisi ile tekrar endişelenmenize gerek kalmayacak.

Tavuk İshaline Ne Sebep Olur?

Tavuk ishalinin birkaç farklı nedeni vardır, ancak bunların hepsi bağırsaklarınızda yaşayan bakterilerde yanlış giden bir şeylerle ilgilidir. Sağlıklı olduğunuzda, bağırsaklarınızdaki bakteriler yiyecekleri sindirmenize ve yediklerinizden önemli besinleri emmenize yardımcı olur. Ancak bağırsaklarınızdaki bakteriler dengesiz hale geldiğinde tavuk ishali olur. Bağırsaklarınızdaki dengesiz bakterilerin yaygın bir nedeni kötü beslenmedir. Diyetinizde yeterince protein almıyorsanız, vücudunuz yiyecekleri sindirmek için ihtiyaç duyduğu bakterileri üretemez. Diyetiniz yeterli protein içermiyorsa, vücudunuz bunu bağırsaklarınızdaki kasları parçalayarak yapmaya çalışacaktır!

Tavuk İshal Nasıl Tedavi Edilir

En iyi tavuk ishali tedavisi önlemedir, bu nedenle bir dahaki sefere ishal olduğunuzda tavuk ishali nasıl tedavi edeceğinizi unutmayın. İlk etapta ishali önlemek için yapabileceğiniz birkaç şey var. Tavuk ishalini önlemenin en iyi yolu, diyetinizde yeterince protein aldığınızdan emin olmaktır. Protein açısından zengin besinler şunları içerir: Protein açısından zengin etler - Balık, tavuk, hindi ve fasulye gibi yağsız proteinler tavuk ishali için yiyebileceğiniz en iyi şeylerdir. Yeterince protein almadığınızda, vücudunuz bunu bağırsaklarınızdaki kasları parçalayarak yapmaya çalışacak!

tavuklarda ishal doğal tedavisi
Protein açısından zengin sebzeler - Sebzeler herhangi bir sağlıklı beslenmenin önemli bir parçasıdır ve çoğu sebze protein bakımından yüksektir. Yeşil sebzeler özellikle bağırsaklarınız için iyi olan vitamin açısından zengin vitaminler bakımından yüksektir, bu nedenle diyetinize mümkün olduğunca çok sebze ekleyin.

Tavuk İshalini Tedavi Eden En İyi Yiyecekler

Tavuğuna besleyebileceğin ishallerine yardımcı olacak birkaç yiyecek var. Tavuk ishali için en iyi besin elma sirkesidir. Elma sirkesi, bağırsaklarınızdaki kötü bakterileri yok etmeye yardımcı olan doğal bir dezenfektandır. Ayrıca mide ağrısı ve mide bulantısını hafifletmeye yardımcı olabilir. Elma sirkesi ucuz, kullanımı kolay ve etkili olduğu için en iyi tavuk ishali tedavisidir. Bir litre suya bir yemek kaşığı sirke karıştırıp her gün tavuğunuzu besleyebilirsiniz. Ayrıca bir çorba kaşığı bitkisel gliserini bir litre suya karıştırarak tavuk ishali için bir ev çaresi oluşturabilirsiniz. Gliserin, ilaçlarda bulunan yaygın bir bileşendir, bu nedenle sirke ve gliserin, tavuk ishalinizi tedavi etmek için en iyi tavuk ishali ev ilaçlarıdır. Sirke ve gliserini tavuklarınıza günde 2-3 defa yedirebilirsiniz.

Tavuk İshalinin Tedavisi Var mı?

Tavuk ishali için bir tedavi yoktur, ancak tedavi edebilir ve gelecekte önleyebilirsiniz. En iyi tavuk ishali tedavisi, diyetinizde yeterince protein aldığınızdan emin olmaktır. İyi bir kural, tavuğunuzu her gün en az 1-2 bardak protein açısından zengin yiyecekle beslemektir. Tavuğunuz iyi beslenmiyorsa, yeminizi bebek yemi peletleriyle karıştırmayı deneyin. Protein takviyeleri tavsiye edilmez çünkü bunlar her zaman gerekli değildir ve pahalı olabilir.

Tavuk İshaline Ne İyi Gelir? Ciddi mi?

Tavuğunuz ishal oluyorsa, tavuk ishalini nasıl iyileştireceğinizi ve onlara yüksek proteinli yiyecekler vermeyi unutmayın. Tavuğunuzu yemeye teşvik etmek için yeminizi bebek yemliği peletleriyle karıştırmayı deneyin. En iyi tavuk ishali tedavisi, ucuz ve kullanımı kolay olan elma sirkesidir. Tavuk ishali için bir tedavi yoktur, ancak tedavi edebilir ve gelecekte önleyebilirsiniz.

Daha yeni Daha eski

ads